Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 

im. Marii Grzegorzewskiej w Łodzi

Informacja w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną ZOBACZ

VIII Konkurs Ekologiczny 2016


    W dniu 18 listopada 2016 r odbył się Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Nie niszczymy - chronimy, czyli formy ochrony przyrody bliższej i dalszej okolicy”. Jak co roku w naszym ośrodku gościliśmy reprezentacje MOS nr 1, MOS nr 2, MOS nr 3, MOS nr 4, MOS Słoneczna Kraina oraz SCP-W „Centrum”.

Celem tegorocznej, ósmej edycji było kształtowanie odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze i propagowanie postaw związanych z ochroną przyrody. Uczniowie podczas konkursu mieli do rozwiązania 12 zadań, m.in. należało rozpoznać drzewa po liściach, zaproponować sposoby zapobiegania degradacji gleby, wskazać położenie parków narodowych na mapie, czy zamienić jednostki pola powierzchni. Dodatkowo, w tym roku, drużyny miały za zadanie przynieść wcześniej przygotowany „hotelik dla owadów”. Wśród prac znalazły się bardzo pomysłowe i przede wszystkim funkcjonalne domki.

    Zwycięzcą konkursu została reprezentacja MOS nr 2 z ulicy Spadkowej, a wyróżnienia za przygotowane hoteliki otrzymali uczniowie MOS nr 2, MOS nr 3 i SCP-W „Centrum”.

red. R.N.                                                                 

 

Zobacz zdjęcia:

Ostatnie aktualności

Zabawa Mikołajkowa

08-12-20 11:02

   6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym roku, dzień ten przypadł w niedzielę, dlatego wyjątkowo świętowaliśmy go w...

Więcej

Światowy Dzień Serca

06-10-20 20:12

   Światowy Dzień Serca - święto obchodzone corocznie w ostatnią niedzielę września z inicjatywy Światowej Federacji Serca z udziałem i przy współfinansowaniu WHO, UNESCO i UNICEF-u.

Więcej

„Brawa Dla Was”

07-04-20 17:12

   We wtorek, 7 kwietnia, obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia, tegoroczny ma jednak szczególny charakter: trwa pandemia koronawirusa, a lekarze, ratownicy, pielęgniarki i pozostali...

Więcej

Partnerzy

logo_efs-mow
© 2019 MOW3. All Rights Reserved.