Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 

im. Marii Grzegorzewskiej w Łodzi

Informacja w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną ZOBACZ

Panny Wyklęte

11listopada2016
    14 listopada 2016 roku o godzinie 11.30 odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. 11.XI.1918 - data powszechnie znana. Znamy nazwiska Józefa Piłsudskiego (powinnyśmy znać), Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego. A gdzie kobiety? Czy tylko mężczyźni walczyli o polską niepodległość, o polską rację stanu?

    W tym roku na uroczystym apelu z okazji święta odzyskania niepodległości przypomnieliśmy kilka życiorysów "tych z Wenus"- oficjalnie słabszej płci, zaś jeśli idzie o historię Polski, to niekoniecznie słabszej: Emilia Plater, Maria Wittek, Elżbieta Zawacka "Zo", Danuta Siedzikówna "Inka". Te i jeszcze wiele innych kobiet miało poważny wkład w to, że dziś możemy organizować apele z okazji 11 listopada.

red. M.S.                                                                 

 
Tags:

Ostatnie aktualności

Zabawa Mikołajkowa

08-12-20 11:02

   6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym roku, dzień ten przypadł w niedzielę, dlatego wyjątkowo świętowaliśmy go w...

Więcej

Światowy Dzień Serca

06-10-20 20:12

   Światowy Dzień Serca - święto obchodzone corocznie w ostatnią niedzielę września z inicjatywy Światowej Federacji Serca z udziałem i przy współfinansowaniu WHO, UNESCO i UNICEF-u.

Więcej

„Brawa Dla Was”

07-04-20 17:12

   We wtorek, 7 kwietnia, obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia, tegoroczny ma jednak szczególny charakter: trwa pandemia koronawirusa, a lekarze, ratownicy, pielęgniarki i pozostali...

Więcej

Partnerzy

logo_efs-mow
© 2019 MOW3. All Rights Reserved.