Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 

im. Marii Grzegorzewskiej w Łodzi

Informacja w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną ZOBACZ

Dzień Języków Obcych 2016

       Dnia 4 listopada 2016 roku odbyła się w naszej szkole lekcja interdyscyplinarna Zespołu Języków Obcych oraz Szkolnego Klubu Europejskiego w ramach obchodów Dnia Języków Obcych pod hasłem: ‘Mity, legendy, bajki i baśnie Europy…’.

    Dzień Języków Obcych to przede wszystkim promowanie różnorodności kulturowej i językowej, a także propagowanie uczenia się języków nowożytnych. Jak co roku dzień ten został również obchodzony w naszej placówce. Miał on zwrócić uwagę uczennic na potrzebę znajomości języków obcych jako środka komunikacji.

 

    Postanowiliśmy zatem wykorzystać ten czas na naukę poprzez zabawę. W tym dniu sala gimnastyczna została odświętnie przystrojona, m. in. baśniowymi ilustracjami, które zostały wykonane przez poszczególne grupy (I-V).

    Uroczystość rozpoczęła p. Marzenna, która przedstawiła cel imprezy i wygłosiła słowo wstępne. Następnie uczestniczki Dnia Języków Obcych oraz zaproszeni goście wysłuchali ciekawej prezentacji multimedialnej dotyczącej biografii i ciekawostek z życiorysu najbardziej popularnych pisarzy europejskich oraz ich najsłynniejszych dzieł. Na jej podstawie uczennice musiały odpowiedzieć na pytania z krzyżówki.

    Kolejnym oczekiwanym punktem było rozstrzygnięcie konkursów na najciekawsze opowiadanie wylosowanej bajki oraz strój wybranej postaci bajkowej. Każda grupa wystawiła swoją reprezentację.

    Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki, który wygrała Oliwia Zarzycka.

    Ostatnim punktem obchodów Dnia Języków Obcych była projekcja filmu Roberta Stromberga "Czarownica".

    Organizatorzy Dnia Języków Obcych bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczennicom, które włączyły się w organizację uroczystości oraz przybyłym gościom za ich obecność, już teraz gorąco zapraszając na kolejne obchody tego dnia w przyszłym roku.

red. K.S. & M.B-M                                                                 

 

Zobacz zdjęcia:

Ostatnie aktualności

Zabawa Mikołajkowa

08-12-20 11:02

   6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym roku, dzień ten przypadł w niedzielę, dlatego wyjątkowo świętowaliśmy go w...

Więcej

Światowy Dzień Serca

06-10-20 20:12

   Światowy Dzień Serca - święto obchodzone corocznie w ostatnią niedzielę września z inicjatywy Światowej Federacji Serca z udziałem i przy współfinansowaniu WHO, UNESCO i UNICEF-u.

Więcej

„Brawa Dla Was”

07-04-20 17:12

   We wtorek, 7 kwietnia, obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia, tegoroczny ma jednak szczególny charakter: trwa pandemia koronawirusa, a lekarze, ratownicy, pielęgniarki i pozostali...

Więcej

Partnerzy

logo_efs-mow
© 2019 MOW3. All Rights Reserved.