Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 

im. Marii Grzegorzewskiej w Łodzi

Informacja w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną ZOBACZ
AdobeStock_203007826.jpeg

Sprzątanie Świata 2019

   W dniu 24 września 2019r wychowanki brały udział w międzynarodowej akcji Sprzątania Świata. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

   Klasa VII pod opieką p. Tomka Cienkusa oraz klasa VIII z p. Rafałem Nykiem sprzątały tereny zielone w pobliżu naszej szkoły.

Jedno z miejsc naszej akcji to okolice górki przy zbiegu ulic Drewnowska – al. Włókniarzy. Mimo, że miejsce to znajduje się przy ruchliwych ulicach i służy okolicznym mieszkańcom do spacerów ze swoimi czworonożnymi pupilami, znaleźliśmy tam bardzo dużo śmieci. Na uwagę zasługuje też znaleziony wrak sanek dziecięcych, pozostawionych chyba od poprzedniej zimy… Właściwie sprzątając to miejsce wykorzystaliśmy wszystkie przygotowane worki do akcji.

Drugie miejsce wybrane do sprzątania znajduje się także przy ulicy Drewnowskiej. Skierowaliśmy się do parku miejskiego na przedłużeniu ul.Karskiego. Uczennice tutaj także ochoczo wzięły się do pracy. Po kilkunastu minutach pracy zebraliśmy także dosyć dużą ilość śmieci – na szczęście po drodze do parku, zaopatrzyliśmy się w worki na śmieci.

Wszystkie zgromadzone śmieci zostały odebrane przez odpowiednie służby porządkowe.

Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działanie zachęci innych do utrzymania porządku wokół naszego wspólnego najbliższego otoczenia.

red. R.N.                                                               


Zobacz zdjęcia:

 

Ostatnie aktualności

„Brawa Dla Was”

07-04-20 17:12

   We wtorek, 7 kwietnia, obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia, tegoroczny ma jednak szczególny charakter: trwa pandemia koronawirusa, a lekarze, ratownicy, pielęgniarki i pozostali...

Więcej

Wypoczynek letni 2020

15-03-20 18:21

    Rokrocznie, w trosce o zapewnienie zdrowia psychofizycznego naszych wychowanek oraz należnego im odpoczynku po zakończeniu roku szkolnego, podejmujemy działania przygotowujące letni...

Więcej

Anytruk 2020

28-02-20 20:03

XXII PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH     Dnia 28 lutego 2020 roku w naszym ośrodku odbył się już XXII Przegląd Małych Form Teatralnych. W tym roku tematem przewodnim były „Kubusiowe...

Więcej

Partnerzy

logo_efs-mow
© 2019 MOW3. All Rights Reserved.