Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 

im. Marii Grzegorzewskiej w Łodzi

Informacja w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną ZOBACZ

X Rajd Nocny

   Już po raz X odbył się Nocny Rajd Rowerowy organizowany wspólnie przez MOW nr 3 w Łodzi i Łódzki klub Turystów Kolarzy PTTK. Rajd miał charakter turystyczno-poznawczy, a celem było nocne pokonanie łódzkich ścieżek rowerowych w sposób bezpieczny i atrakcyjny.
    Na trasę o godz. 21.30 wyruszyło 14 wychowanek MOW nr 3, trójka opiekunów (Dorota Juszczak, Tomasz Cienkus, Jagoda Smejda), zapalony miłośnik kolarstwa, zaprzyjaźniony z naszą placówką - Ada oraz dwóch specjalistów od kolarstwa z łódzkiego PTTK.

Nasza trasa to: ul. Drewnowska, ul. Odolanowska, ul. Lutomierska, ul. Rybna, ul. Zgierska, Park Mickiewicza, ul. Sowińskiego, ul. Wałbrzyska, Arturówek, Las Łagiewnicki.
    A w Lesie Łagiewnickim o północy obok Leśnictwa Miejskiego rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy smakowite kiełbaski. Przy okazji był czas na pogawędki, żarciki i snucie dalszych planów.
   Powrotna trasa to: ul. Kasztelańska, ul. Mimozy, ul. Julianowska, ul. Zgierska, ul.Urzędnicza, ul. Piwna i meta ul. Drewnowska. W ten to sposób przejechaliśmy ponad 30 kilometrów i w dobrych humorach, bez problemów ok. godziny 1.30 szczęśliwie powróciliśmy do ośrodka.
    Na następne eskapady zapraszamy wszystkich sympatyków kolarstwa.


          P.S. W tym roku dzików nie spotkaliśmy na swojej drodze.

red. J.S.                                                                  


Zobacz zdjęcia:

 

 

Tags: ,

Ostatnie aktualności

„Brawa Dla Was”

07-04-20 17:12

   We wtorek, 7 kwietnia, obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia, tegoroczny ma jednak szczególny charakter: trwa pandemia koronawirusa, a lekarze, ratownicy, pielęgniarki i pozostali...

Więcej

Wypoczynek letni 2020

15-03-20 18:21

    Rokrocznie, w trosce o zapewnienie zdrowia psychofizycznego naszych wychowanek oraz należnego im odpoczynku po zakończeniu roku szkolnego, podejmujemy działania przygotowujące letni...

Więcej

Anytruk 2020

28-02-20 20:03

XXII PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH     Dnia 28 lutego 2020 roku w naszym ośrodku odbył się już XXII Przegląd Małych Form Teatralnych. W tym roku tematem przewodnim były „Kubusiowe...

Więcej

Partnerzy

logo_efs-mow
© 2019 MOW3. All Rights Reserved.