Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 

im. Marii Grzegorzewskiej w Łodzi

Informacja w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną ZOBACZ

Wypoczynek letni 2020

    Rokrocznie, w trosce o zapewnienie zdrowia psychofizycznego naszych wychowanek oraz należnego im odpoczynku po zakończeniu roku szkolnego, podejmujemy działania przygotowujące letni wypoczynek. Bieżący rok kalendarzowy jest wyjątkowy ze względu na obostrzenia epidemiologiczne związane z pandemią koronawirusa, dlatego istnieją uzasadnione obawy co do ich realizacji. Na dzień dzisiejszy, pomimo trudnej sytuacji zdrowotnej w kraju Ministerstwo Edukacji Narodowej nie planuje odwoływać i zakazywać organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży.

    W związku z powyższym zaplanowaliśmy dwunastodniowy obóz wypoczynkowy w górach Sudeckich. Tradycyjnie już, miejscem naszego pobytu będzie Harcerska Baza Karkonoska położona w malowniczej górskiej miejscowości Przesieka leżącej u stóp Karkonoszy w bezpośredniej bliskości Karkonoskiego Parku Narodowego. Przesieka jest miejscem na mapie turystycznej regionu położonym pomiędzy Karpaczem a Szklarską Porębą, w którym krzyżują się liczne szlaki turystyczne stwarzając tym samym szerokie pole manewru przy planowaniu wycieczek pieszych. W minionych latach, odbywające się obozy dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń z nowo poznanych miejsc w Polsce, wspomnienie których odkrywało w nas nowe nieznane dotąd pokłady wrażliwości na otaczającą nas przyrodę oraz pozwały odkryć w sobie siłę na realizację nowo odkrytych pasji – turystyka górska. Podczas trwających do tej pory obozów pokonywaliśmy średnio łączny dystans przekraczający znacznie 100 km. Każdorazowo po zejściu ze szlaku doświadczaliśmy relaksacyjnych kąpieli w krystalicznie czystych wodach wodospadu Podgórnej. Równie dużym wyzwaniem co kąpiel w potoku była dwudniowa wyprawa w góry z noclegiem w schronisku PTTK „Strzecha Akademicka” na wysokości 1258 m n.p.m.

    Pozytywne doświadczenia prowadzących poparte nieudawanym zadowoleniem i satysfakcją wychowanek skłoniło nas w bieżącym roku do uatrakcyjnienia naszego pobytu w górach o nieco dłuższe pobyty na szlaku zakończone dodatkowymi noclegami w napotkanych na naszej drodze schroniskach. Należy jednak pamiętać, że jest dopiero połowa kwietnia a sytuacja z pandemią koronawirusa nierozwiązana, dlatego musimy się uzbroić w cierpliwość w oczekiwania na wymarzone wakacje.

    Poniżej załączamy kilka zdjęć dokumentujących nasze wyprawy z poprzednich lat.

    Do zobaczenia na szlaku

Organizatorzy: A.Wagner, J.Jan, T.Cienkus

 

Zobacz zdjęcia:

Tags: ,

Ostatnie aktualności

Światowy Dzień Serca

06-10-20 20:12

   Światowy Dzień Serca - święto obchodzone corocznie w ostatnią niedzielę września z inicjatywy Światowej Federacji Serca z udziałem i przy współfinansowaniu WHO, UNESCO i UNICEF-u.

Więcej

„Brawa Dla Was”

07-04-20 17:12

   We wtorek, 7 kwietnia, obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia, tegoroczny ma jednak szczególny charakter: trwa pandemia koronawirusa, a lekarze, ratownicy, pielęgniarki i pozostali...

Więcej

Wypoczynek letni 2020

15-03-20 18:21

    Rokrocznie, w trosce o zapewnienie zdrowia psychofizycznego naszych wychowanek oraz należnego im odpoczynku po zakończeniu roku szkolnego, podejmujemy działania przygotowujące letni...

Więcej

Partnerzy

logo_efs-mow
© 2019 MOW3. All Rights Reserved.