Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 

im. Marii Grzegorzewskiej w Łodzi

Informacja w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną ZOBACZ

Spotkanie z pracownikami Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi

    W odpowiedzi na zaproszenie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Nr 3 w Łodzi w dniu 09.11.2019r. odbyło się spotkanie wychowanek z pracownikami Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi – interwentem kryzysowym p. Anną Grabarczyk i wicedyrektorem Ośrodka – p. Wiolettą Jóźwiak – Majchrzak. Na spotkaniu poruszono kwestię relacji damsko-męskich, niezależności emocjonalnej, usamodzielnienia, ale także miejsc gdzie można szukać wsparcia i pomocy w sytuacjach kryzysowych. 

W dalszej kolejności przedstawicielki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wraz z opiekunem i inicjatorem spotkania p. Tomaszem Cienkusem odwiedziły Dom Samotnej Matki. Podczas wizyty przygotowanej przez grupę Młodych Mam (najmłodszych mieszkanek Domu) zwiedziły Ośrodek i porozmawiały z jego mieszkankami. Młode Mamy podzieliły się swoimi doświadczeniami – czasem bardzo trudnymi, wskazywały możliwości wsparcia, ale też podkreśliły jak ważne jest to żeby szukać pomocy – opowiedziały o swoich problemach i jak udało się im je pokonać. Jego zwieńczeniem był wspólny posiłek – przygotowany przez Młode Mamy. Spotkanie było pełne wzruszeń, wzajemnej akceptacji i zrozumienia. Mamy nadzieję, że to początek dobrej współpracy i wymiany doświadczeń.


red. A.G.

 

 

Ostatnie aktualności

Światowy Dzień Serca

06-10-20 20:12

   Światowy Dzień Serca - święto obchodzone corocznie w ostatnią niedzielę września z inicjatywy Światowej Federacji Serca z udziałem i przy współfinansowaniu WHO, UNESCO i UNICEF-u.

Więcej

„Brawa Dla Was”

07-04-20 17:12

   We wtorek, 7 kwietnia, obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia, tegoroczny ma jednak szczególny charakter: trwa pandemia koronawirusa, a lekarze, ratownicy, pielęgniarki i pozostali...

Więcej

Wypoczynek letni 2020

15-03-20 18:21

    Rokrocznie, w trosce o zapewnienie zdrowia psychofizycznego naszych wychowanek oraz należnego im odpoczynku po zakończeniu roku szkolnego, podejmujemy działania przygotowujące letni...

Więcej

Partnerzy

logo_efs-mow
© 2019 MOW3. All Rights Reserved.