Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 

im. Marii Grzegorzewskiej w Łodzi

Informacja w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną ZOBACZ

        20 listopada 2014 odbyło się wyjście do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 im. dr Jordana w Łodzi, w ramach programu edukacyjno - wychowawczego "Razem jest przyjemniej”. W spotkaniu uczestniczyło 10 wychowanek Młodzieżowego Ośrodka wychowawczego nr 3 z Drewnowskiej. Naszym celem była pomoc przy tworzeniu murali związanych z tematyką muzyczną. Dziewczyny wykazały się dużą pomysłowością i otwartością przy współpracy z dziećmi. Efekty naszych działań uwieczniłyśmy na załączonych zdjęciach. Kolejne spotkanie odbędzie się w MOW gdzie nasze wychowanki będą gospodarzami „Wieczoru Andrzejkowego”.

red. M.G.                                                   

        Kolejny listopad, kolejne "czerwone" święto w kalendarzu. Dzień wolny. Ale co my tak naprawdę świętujemy? Co to jest wolność? Co to jest niepodległość? Czym ją można wyrazić? Co nam dał 11 listopada 1918 roku? Na te pytanie postanowiłyśmy odpowiedzieć podczas obchodów szkolnego dnia patriotyzmu, 10 listopada. Były występy, były kotyliony, wspólne śpiewanie. Centralne miejsce zajmował orzeł, którego stworzenie było punktem kulminacyjnym obchodów. Orzeł był w koronie, ale bez skrzydeł. Każda z nas, odcisnęła swoją dłoń i tak dumny ptak z naszego narodowego godła wzbił się w powietrze. Bo to my jesteśmy niepodległością. My tworzymy patriotyczne społeczeństwo. Dzięki nam orzeł znów ma skrzydła. Jeżeli przestaniemy się starać, rożnie może być.

red. M.S.                                                   

        W październiku w ramach zajęć koła fotograficznego wybraliśmy się na Cmentarz Żydowski przy ulicy Brackiej. Spacerując po cmentarzu obcowaliśmy z „historią zaklętą w kamień” W ciągu ponad stuletniej historii tego miejsca spoczęło tu wiele osób zasłużonych dla rozwoju Łodzi. Byli to rabini, fabrykanci, lekarze i inni znani ludzie. Zatrzymaliśmy się także przy zapomnianych grobach. Ich grobowce uwieczniliśmy na zdjęciach.

       Ludzie wierzą w życie po śmierci - mają nadzieję, że człowiek „niecały umiera”.

        Dnia 24 października 2014r w naszym Ośrodku osiem 3-osobowych drużyn wzięło udział w konkursie ekologicznym "O co tyle hałasu". W VI edycji tego konkursu uczniowie zmagali się z rozwiązaniem kilku zadań, których treści miały zwrócić uwagę uczestników na wpływ hałasu na zdrowie człowieka, wskazać na potrzebę eliminowania nadmiernych źródeł hałasu w otoczeniu, czy uświadomić jak ważny jest dla człowieka narząd słuchu. Czworo opiekunów drużyn pełniło rolę jury konkursowego.

     Po rozwiązaniu wszystkich zadań najwięcej punktów zebrał Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii SOS Nr 1 z ul.Wapiennej. Po krótkiej dogrywce kolejne miejsca zajęli uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 3 przy ul.Praussa, i drużyna dziewczyn z naszego MOW3. Zabawę zakończyło wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych dla najlepszych drużyn, wszyscy uczestnicy otrzymali także nagrody pocieszenia. W przyszłym roku szkolnym zapraszamy na kolejną edycję konkursu.

 

     
      Z początkiem roku szkolnego 2014/15 rozpoczęły się zajęcia w związku z realizacją projektu „KREATYWNOŚĆ I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ szansą na lepsze jutro”. Dla uczennic zostało zaplanowane wiele różnorodnych form zajęć. Wśród nich nauczyciele zaproponowali m.in. :
 • zajęcia pedagogiczne,

 • zajęcia dydaktyczne,

 • zajęcia wyrównawcze

 • zajęcia reedukacyjne

 • zajęcia plastyczne

 • zajęcia fotograficzne

 • zajęcia taneczne

 • zajęcia turystyczno - rekreacyjne

 • zajęcia socjoterapeutyczne

 • zajęcia terapeutyczne

 • zajęcia przyrodnicze

 • zajęcia przeciwdziałania agresji

 • zajęcia artystyczne

 • warsztaty orientacji zawodowej – krawiec / kucharz


Partnerzy

logo_efs-mow
© 2019 MOW3. All Rights Reserved.