Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 

im. Marii Grzegorzewskiej w Łodzi

Informacja w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną ZOBACZ

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy jest placówką o charakterze resocjalizacyjnym.
Pobyt w placówce resocjalizacyjnej ma z założenia charakter przejściowy. Placówki resocjalizacyjne zapewniają nieletnim opiekę całodobową, co jednak nie jest tożsame z opieką całkowitą i nie zastępuje funkcji rodziny naturalnej dziecka. Pomimo, że wychowanka jest umieszczona w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym na podstawie postanowienia sądu to nie odbiera rodzicom władzy rodzicielskiej nad dzieckiem.

W związku z powyższym rodzice są zobowiązani do pokrywania potrzeb związanych z funkcjonowaniem córki w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w kwestii potrzeb szkolnych i higienicznych (tj. zaopatrywanie w m.in. art. chemiczne, odzież, podręczniki, art. szkolne, itp.).

Rodzice są również zobowiązani do pokrywania kosztów wyżywienia – 13zł dziennie.

Koszt zakwaterowania i korzystania z mediów, opieki pedagogicznej i psychologicznej itp. ponosi placówka.

Szanowni rodzice pobyt Waszego dziecka w naszej placówce jest czasowy, zapraszamy Państwa do współpracy.
Dobro Państwa dziecka i jego prawidłowy rozwój jest naszym wspólnym celem.
Zachęcamy Państwa do kontaktu zarówno z dzieckiem jak i pracownikami placówki. Będziecie Państwo na bieżąco informowani o postępach swojego dziecka, o jego sukcesach edukacyjnych i wychowawczych. Wspólnie ustalimy termin i zasady urlopowania nieletniej do domu rodzinnego.

Jeżeli chcecie Państwo wyrazić swoją opinię dotyczącą pracy placówki możecie to Państwo uczynić w formie pisemnej do Dyrektora Ośrodka.
Adres:
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3
91-008 Łódź; ul. Drewnowska 151

Ostatnio dodane

Wybór instytucji finansowej zarządzającej i prowadzącej pracownicze plany kapitałowe w MOW nr 3

03-02-21 12:00

Ogłoszenie: Wybór instytucji finansowej zarządzającej i prowadzącej pracownicze plany kapitałowe w MOW nr 3 Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wybór instytucji finansowej...

Więcej

Zabawa Mikołajkowa

08-12-20 11:02

   6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym roku, dzień ten przypadł w niedzielę, dlatego wyjątkowo świętowaliśmy go w...

Więcej

Światowy Dzień Serca

06-10-20 20:12

   Światowy Dzień Serca - święto obchodzone corocznie w ostatnią niedzielę września z inicjatywy Światowej Federacji Serca z udziałem i przy współfinansowaniu WHO, UNESCO i UNICEF-u.

Więcej

Partnerzy

logo_efs-mow
© 2019 MOW3. All Rights Reserved.